electric.org.il

מאמרים אחרונים

קישורים
- בית למען האנושות
- השוואת טכנולוגיות סולאריות
- מערכות חשמל למפעלים ומוסדות
- שיטות לייצור חשמל ירוק
- מגמה ירוקה - כל אחד משפיע!
- הקמת מערכת חשמל סולארי בשלבים
- חוק החשמל החדש


ניקוי מערכת חשמל סולארי

צריכת החשמל במדינת ישראל היא מאוד יקרה ואנשים רבים בשנים האחרונות מנסים למצוא דרכים שונות לחסוך בעלויות. אחת האפשרויות העומדת בפני כל מי שמבקש לקצץ בעלויות עבור הוצאות חשמל חודשיות ואף לשמור על סביבה נקייה וירוקה יותר היא מערכת חשמל סולארי.

מי שכבר עשה את השינוי יודע שמערכות אלה מצריכות תחזוקה מועטה יחסית, אך עדיין חשוב ומומלץ להקפיד על ניקיון.

ניתן לנקות את המערכת לבד, אם יודעים לעשות את זה ולחילופין ניתן להזמין חברת ניקיון מקצועית שתסייע, אחת לחצי שנה עד שנה, במלאכת הניקוי.

ניקוי חצי שנתי מבטיח את תקינות המערכת של הגג שלכם, משפר את קליטת קרני השמש בפאנלים שזה תפקידם ומכאן שמערכת נקייה מייצרת יותר חשמל וביעילות רבה יותר.

ניתן גם לתרגם את הניקיון הדרוש לשפה פשוטה וברורה: ניקיון = יותר כסף.

מבנה מערכת חשמל סולארי

מערכת חשמל סולארי ביתי או מסחרית בנויה על פי טכנולוגית פוטו וולטאית.

כל מערכת חשמל סולארי כוללת פאנלים סולאריים עם תאי סיליקון שמאפשרים להמיר את האנרגיה הסולארית לחשמל. פאנלים אלה מסוגלים לייצר הספק של עד שלושה קילו וואט חשמל.

חלק נוסף במערכת הוא ממיר מתח המאפשר לקחת את הזרם הישיר של החשמל הסולארי ולהמירו לזרם חשמל בו אנו עושים שימוש ביתי.

חברת החשמל רוכשת מיצרני חשמל פרטיים עודפי חשמל ועל מנת להעביר את זרם החשמל אל הרשת הארצית או אל המשתמש הפרטי, קיים מונה חשמל.

קיראו בהרחבה על: מבנה מערכת סולארית

למה ואיך נוצר לכלוך?

טכנולוגית החשמל הסולארי הולכת ומתפתחת ואנשים רבים מבינים כי כך ניתן לשמור על סביבה ירוקה יותר וזאת באמצעות המכשור המתאים.

על מנת שיהיה ניתן לנצל את האנרגיה הסולארית חשוב מאוד להקפיד על ניקיון המערכות אחת לכמה זמן מהלכלוך המצטבר.

מערכת חשמל סולארי צוברת לא מעט אבק, עלים הנישאים ברוח, לשלשת של ציפורים וכל לכלוך אשר לא מאפשר למערכת לתפקד ביעילות המקסימאלית. לכלוך זה חוסם את אנרגיית השמש ואף יכול לגרום לפעילות לא תקינה של מערכת החשמל הסולארית.

ניקיון מערכת חשמל סולארי

המערכת ובעיקר הפאנלים המותקנים על גגות בתים ומבנים אחרים חשופים לפגעי מזג האוויר, המערכת לא מסוגלת לתפקד ביעילות המקסימאלית וכך תפוקת החשמל נמוכה יותר.

הלכלוך והאבק המצטברים על הפאנלים הפוטו וולטאיים מונעים את הקליטה הטובה והאיכותית של קרני השמש ועלולים להוריד את תפקוד המערכת בכעשרים וחמישה אחוזים מהתפקוד התקין.

מערכות חשמל סולאריות חשופות להצטברות של זיהומי אוויר, עפר, אבק ופיח ולכן אנו חייבים להקפיד על ניקיון המערכת ובמיוחד הפאנלים.

לנקות לבד או באמצעות חברה מקצועית?

מערכות חשמל סולאריות יש לתחזק באופן שוטף באמצעות בדיקות תקופתיות ולבצע ניקיון של הפאנלים אחת לכמה זמן. אנשים רבים בוחרים לבצע ניקיון של המערכת באופן עצמאי באמצעות מי ברז ושימוש במגבים לייבוש המערכת אך הדבר לא מומלץ.

התייעצנו עם המומחים שלך חברת הניקיון וורי קלין, המספקת שירותים מקצועיים בפריסה ארצית וזאת היתה תגובתם: שטיפה של המערכת חייבת להתבצע על ידי אנשים מקצועיים שמכירים את המערכת וזאת על מנת שלא לגרום לנזקים שעלולים להשפיע על יעילות יצור החשמל ותפקוד המערכת.

בנוסף, מי ברז מוליכים חשמל והדבר עלול להוות סיכון עבור מי שמבצע את עבודת הניקיון ללא ניסיון וידע מוקדם. הדרך הטובה ביותר לנקות היא באמצעות מים נקיים המוגדרים על פי הוראות היצרן ושימוש במברשת מיוחדת שבאמצעותה יהיה ניתן לנקות את הפאנלים.

אין להשתמש בכימיקלים שונים ויש לעשות שימוש בזרם אחיד וחלש של מים, על מנת שלא יחדרו לתוך המערכת, מה שיכול לפגוע בתפקודה.

לדברי היועצים לניקיון של וורי קלין, ישנן לא מעט מערכות שטיפול בהן שלא באמצעות איש מקצוע עלול להפר את תנאי האחריות של היצרן ולאור עלות המערכת, ראוי להתייחס לכך ברצינות מוחלטת.

כל מה שחשוב לדעת על ניקוי מערכת חשמל סולארי