electric.org.il

מאמרים אחרונים

קישורים
- הכל מתחיל בחינוך!
- מכשירי חשמל ידידותיים לסביבה
- עבודה בתחום הסולארי
- משאבות חום וקור
- חוק החשמל החדש
- חשמל סולארי לבית
- גם הילדים ירוקים!


איכות הסביבה - חשוב להיות מודעים אקולוגית!

בשנים האחרונות הביטוי "איכות הסביבה" עולה הרבה בשיח הציבורי. רבים מאיתנו משתמשים בביטוי זה מבלי להבין לגמרי במה מדובר.

מהי בכלל איכות הסביבה? כיצד אנחנו יכולים לשמור עליה? ומדוע היא בכלל חשובה לכדור הארץ?

כדור הארץ בו אנו חיים הוא מוגבל הן מבחינת שטח והן מבחינת משאבים טבעיים. ככל שנשמור יותר על "בריאותו" ואיכותו של כדור הארץ, כך נוכל ליהנות יותר זמן ממה שיש לו להציע לנו.

למה צריך סביבה איכותית?

הסביבה שלנו כוללת את המקום בו אנו חיים, אך לא מדובר רק בעיר או במדינה, מדובר בכדור הארץ בכלל. פעולות שונות שלנו, אפילו הפשוטות והיומיומיות ביותר, משפיעות באופן ישיר על הסביבה.

איכות הסביבה היא תחום שלם של פעילות אשר מטרתו לתת מענה לבעיות שעשויות להיווצר כתוצאה מאופן ההתנהלות של בני האדם.

כמו שהיינו רוצים שהבית שלנו יהיה נקי ונעים לחיות בו, כך אנו גם רוצים שהסביבה שלנו, כדור הארץ, תהיה נקייה ותספק סביבה נעימה ובריאה לחיות בה.

אין ספק כי הצעד הראשון בשמירה על איכות הסביבה הוא על ידי הגברת המודעות הציבורית. ככל שיותר אנשים יבינו את הבעיות שעשויות להיגרם כתוצאה מאי שמירה על איכות הסביבה, כך אולי הם אולי ישתדלו יותר לשמור עליה.

איך עושים זאת? מחזור!

תחומי פעילות של שמירה על איכות הסביבה

חלק ניכר מפעילויות של איכות הסביבה קשורות בפן האקולוגי, וכוללות שמירה על הטבע ושימורו כולל בעלי חיים בסכנת הכחדה, שמורות טבע, זנים נדירים של צמחים וכדומה.

פעילות נוספת מוקדשת למיגור התחממות גלובלית, המושפעת מגזים שנפלטים לאטמוספרה ותוצאותיה הרות גורל.

בשנים האחרונות בעקבות מודעות גואה בנושא, החלה גם פעילות ענפה הקשורה במניעת זיהומי אוויר ואף חוקק חוק החשמל החדש, כל זאת מתוך הכרה באחת הבעיות הגדולות ביותר שלנו, והיא האיכות של האוויר שאותו אנו נושמים.

הפיח שפולטות מכוניות, העשן שיוצא מארובות מפעלים, ועוד גורמים נוספים תורמים לזיהום של האוויר. שמירה על איכות הסביבה משפיעה גם על טיפוח ושימור האוויר שאנו נושמים.

אוויר פחות מזוהם הוא יותר בריא. כיום ידוע כי במקומות בהם זיהום האוויר גדול (כמו בסביבת אזורי תעשייה כבדים) ישנן יותר בעיות בריאותיות כמו שכיחות גבוהה של אסתמה מהרגיל.

פתרון מרכזי אחד לבעיית הזיהום הוא מעבר לשיטות שימור אנרגיה שרותמות את הטבע לטובת העשייה והם סוגי אנרגיה מתחדשת.

דרכים לקידום איכות הסביבה

הדיון באיכות הסביבה הוא משמעותי ונרחב כיום באמצעי התקשורת השונים. מידע רב זמין באתרי האינטרנט, בערוצי הטלויזיה וגם בספרים ובעיתונות.

כמו כן תחום זה משפיע גם על ההיבט הפוליטי והמדיני עם הקמת משרדים ממשלתיים לשמירה על איכות הסביבה וקיום כנסים בין לאומיים שונים בנושא.

הבעיות של איכות הסביבה הן מורכבות וקיימת שאלה בנוגע לאופן בו כל אחד מאיתנו יכול לתרום לשמירה על הסביבה.

חלקנו ממחזרים בקבוקים, חלקנו הפסקנו להשתמש בשקיות ניילון שאינו מתכלה, ויתכן שאנשים מסויימים אף רכשו מכונית חשמלית,בה אין פליטת פיח אשר מזהם את האוויר והסביבה, בשל יתרונות צריכת חשמל ירוק.

כיום אף מחוייבות חברות הרכב לפרסם את רמת הזיהום ופליטת הפיח של המכוניות השונות שהן מייצרות, וישנה עליה בייצור מכשירי חשמל ירוקים.

 לקריאה נוספת בנושא איכות הסביבה:


גזי חממה - על מה כולם מדברים? חשמל ירוק

גזי חממה? בוודאי, קשור לאפקט החממה, להתחממות הגלובאלית, לחור באוזון ולעובדה שככל הנראה כולנו נעבור לחיות באיגלו עוד מספר מועט של שנים. אבל מהם בעצם גזי חממה?

התגברות שריפות בעקבות תופעת ההתחממות הגלובלית

כבר 250 שנה שהאדם מנצל את משאבי סביבתו בצורה הולכת וגדלה כך חלה התדרדרות חדה באיכות ובזמינות משאבי הסביבה ולפגיעה קשה ברוב המערכות האקולוגיות בכדור הארץ. קיראו על הקשר בין זה לבין שריפות ענק, תהליכי מדבור ועוד.

המשרד להגנת הסביבה - אחראים על איכות הסביבה

המשרד לאיכות הסביבה שם לעצמו למטרה לחשוב באופן ירוק. המשרד עוסק בחקיקה ירוקה ותומך בפתרונות אנרגיה חלופית. קראו עוד על פועלו של גוף זה.

התחממות גלובלית והחלק שלנו במאמץ - חשוב לדעת

מה אתם יודעים על "התחממות גלובלית" ועל "אפקט החממה"? עכשיו יש לכם הזדמנות להשלים את הפערים...

חשמל ירוק - רווח נקי של כולנו למען איכות הסביבה!